Kalkan Gezi Rehberi


Kalkan'da gezilecek yerler ve Kalkan'ın tarihi mekanlarını merak eden okuyucularımız için, Kalkan'da ne yenir, Kalkan'dan ne alınır gibi tüm bilgileri öğrenebileceğiniz Kalkan gezi rehberini sizin için hazırladık.

Kalkan Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Dünyaca ünlü mavi bayraklı plajlara sahip olan tatil kasabası Kalkan'da dünyanın en büyük plajlarından biri olan Patara Plajı bulunur. Kaş'a bağlı turistik mahalle olan Kalkan ve çevresinde 3000 yıl öncesine dair tarihi kalıntılar bulunur.

Kalkan Nerededir?

Kalkan, Kaş'a bağlıdır ve Antalya'nın batı kısmında bulunur.

Kalkan'a Ne Zaman Gidilir?

Kalkan'da Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. Kalkan'a deniz tatili için gelecekler için en ideal aylar Nisan-Ekim yani yılın yarısından fazla..

Kalkan'a Nasıl Gidilir?

Kalkan'a hava yolu ile gitmek isterseniz, Dalaman Havalimanı'na gidebilir ve buraya ulaştıktan sonra toplu ulaşım araçları veya taksi ile Kalkan'a varabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında seyahat şirketlerinin otobüsleri ile Kalkan'a direkt olarak gidebilirsiniz.

Kalkan'da Nerede Kalınır?

Kalkan oldukça turistik bir ilçe olduğu için çok sayıda konaklama seçeneği bulunur. Her keseye göre konaklama seçeneğinin sunulduğu Kalkan'da apart otel, pansiyonlar, hostel ve oteller mevcuttur.

Kalkan'da Gezilecek Yerler

Kalkan, doğal güzellikleri ve mavi bayraklı plajları ile meşhur olduğu için, gezilecek yerlerin başında da plajları bulunuyor. Kaputaş Plajı ve dünyanın en uzun plajlarından biri olan Patara Plajı, Mavi Mağara da denilen Fosforlu Mağara. Likya uygarlığının izlerini taşıyan Kalkan'nın tarihi eserleri de gezilmesi gereken yerler arasında geliyor, Istlada, Xantos, Apollonia, Kyaenai ve İsinda antik kentleri.

Kalkan'da Ne Yenir?

Kalkan'da oldukça farklı lokanta ve restoranlar bulunuyor. Hem yöresel lezzetleri, hem de dünya mutfaklarını bulabileceğiniz Kalkan'da balık ve deniz mahsullüleri başta olmak üzere, et yemekleri de gayet başarılı yapılıyor.

Kalkan Gece Hayatı

Kalkan'ın gece hayatı çok gürültülü müzik yerine, caz ya da latin tarzda yemeğe eşlik eden müzikler şeklindedir. İlçede birkaç bar da bulunur.

Kalkan'dan Ne Alınır?

Kalkan'ın küçük ama tarihi bir çarşısı bulunur. Bu çarşıdan, süs eşyaları, seramik figürleri otantik takılar, kıyafetler ve çok çeşitli hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Kalkan Festivaller

Haziran - Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali

Temmuz – Kalkan Denizcilik Bayramı Şenliği