Kemer Gezi Rehberi


Kemer'de gezilecek yerler ve Kemer tarihi mekanlarını merak eden okuyucularımız için, Kemer'de ne yenir, Kemer'den ne alınır gibi tüm bilgileri öğrenebileceğiniz Kemer gezi rehberini sizin için hazırladık.

Kemer Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Antalya'ya bağlı olan Kemer ilçesinde çoğu yere yürüyerek gidilir. Tarihi Phaselis ve Olimpos Antik Kentleri, milli parkları, piknik alanları, tatil beldeleri ve muhteşem doğasıyla Kemer yıl boyu çok sayıda ziyaretçi akınına uğrar.

Kemer Nerededir?

Kalkan, Kaş'a bağlıdır ve Antalya'nın batı kısmında bulunur.

Kemer'e Ne Zaman Gidilir?

Kemer'de Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. Kalkan'a deniz tatili için gelecekler için en ideal aylar Nisan-Ekim yani yılın yarısından fazla..

Kemer'e Nasıl Gidilir?

Kemer'e hava yolu ile gitmek isterseniz, Dalaman Havalimanı'na gidebilir ve buraya ulaştıktan sonra toplu ulaşım araçları veya taksi ile Kemer'e varabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında seyahat şirketlerinin otobüsleri ile Kalkan'a direkt olarak gidebilirsiniz.

Kemer'de Nerede Kalınır?

Kemer oldukça turistik bir ilçe olduğu için çok sayıda konaklama seçeneği bulunur. Her keseye göre konaklama seçeneğinin sunulduğu Kalkan'da apart otel, pasndiyonlar, hostel ve oteller mevcuttur.

Kemer'de Gezilecek Yerler

Kemer'de gezilecek yerler şöyle sıralanabilir. Kemer ilçe merkezi ve Kiriş, Beycik, Göynük Kanyonu, Kemer Plajları, Çıralı, tarih öncesi çağlara ait kalıntılara sahip olan Beldibi Mağarası ve Molla Deliği Mağarası, Olimpos, Kuzdere, Aslanbucak, Çamyuva, Tekirova, Phaselis. Folklorik Yörük Parkı ve Eko Park, Adrasan, Üçoluk Yaylası.

Kemer'de Ne Yenir?

Kemer turizmin kalbi olmasından dolayı yeme içme yerlerinin ücretleri buna bağlı olarak nispeten yüksektir. Kemer merkezde çok fazla cafe ve restoran vardır. Beldibi yolunda gözleme ve çay ikilisini, barlar sokağında midye ve kokoreci deneyebilirsiniz. Trafiğe kapalı sokaklara kurulmuş ve hoş müziklerin eşlik ettiği masalarda taze balıkların ve nefis zeytinyağlı yemeklerle leziz mezelerin tadına bakabilirsiniz.

Kemer Gece Hayatı

Kemer, turistik bir şehir olduğundan hem gece kulüpleri hem de barlar bakımından oldukça fazla seçenek vardır.

Kemer'den Ne Alınır?

Kemer çok sayıda turisti ağırladığı için hem merkezde hem de çevresinde çok sayıda alışveriş mekanı bulunur. Buralardan

Kemer Festivaller

Mayıs – Nar Şenlikleri

Haziran – Kemer Karnavalı

Temmuz – Offshore Yekne Yarışları

Ağustos - Resim Sempozyumu, Denizkızı Halk Konseri – Sünnet Şöleni

Eylül – Geleneksel Sünnet Şöleni

Aspendos Opera – Bale Festivali

Şebap Güvercin Festivali

Rally Yarışları