Belek Gezi Rehberi

Belek'te yer alan gezilecek yerleri merak eden okuyucularımız için, Belek'te ne yenir, Belek'ten ne alınır gibi tüm bilgileri öğrenebileceğiniz Belek gezi rehberini sizin için hazırladık.

Belek Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Serik ilçesine bağlı olan Belek 2012 yılında meclis kararıyla mahalle olmuştur. Kadriye ve Belek ismindeki iki köyden oluşur. Deniz tatili, golf oyunu ve doğa sporları imkanları ile Belek yerli ve yabancı turistler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Belek Nerededir?

Belek, Antalya'nın Serik işçesine bağlıdır. Antalya'ya uzaklığı 40 kilometredir.

Belek'e Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz iklimi görülen Belek'te yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Bu sebeple deniz tatili için en uygun aylar Nisan ve Ekim ayları arasındadır.

Belek'e Nasıl Gidilir?

Belek'e hava yolula gelmek için Antalya Havalimanı'na iniş yapabilirsiniz. Ve buradan da servisler vasıtasıyla Belek'e ulaşabilirsiniz.

Belek'e otobüs ile gelmeyi tercih edenler için, Türkiye'nin bir çok yerinden Antalya'ya gelebileceğinizi ve buradan Belek'e ulaşabileceğinizi belirtelim. Bazı otobüs firmalarının seferleri ise direkt olarak Belek'ten geçebiliyor.

Belek'te Nerede Kalınır?

Belek'te oldukça fazla konaklama alternatifleri mevcuttur. Belek merkezde ya da sahil şeridinde konumlanmış otellerin içinden bütçenize uygun olan oteli seçebilirsiniz.

Belek'te Gezilecek Yerler

Belek'te gezmeden dönmemeniz gereken yerler şöyle; Kurşunlu Şelalesi, Perge, Aspendos Antik Kenti, Selge Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Pednelissos Antik Kenti, Serik'teki makarna sarkıtlara sahip olan Zeytintaşı Mağarası, Uçansu Şelalesi, Boğazkent Kuş Cenneti ve üç dinin birleştiği Dinler Bahçesi.

Belek'te Ne Yenir?

Belek mutfağında Akdeniz mutfağı hakimdir.Belek'te denemeniz ve yemeniz gereken tatlardan bazıları: kulak çorbası Hibeş, Antalya piyazı, bergamot, karpuz, turunç reçeli. Bunun dışında Belek'te taze balıklar çok fazla tüketiliyor ve her biri birbirinden nefis!

Belek Gece Hayatı

Belek'te gece hayatı genel olarak çok sayıdaki otelin bar ve diskolarında devam ediyor. Bunun yanında Belek'te eğlenmek için pek çok mekan da bulunuyor.

Belek'ten Ne Alınır?

Belek'te yemeniz gereken nefis lezzetteki reçelleri mutlaka evinize de götürün. Yani ergamot, karpuz, turunç reçelini!

Bölgede Cuma günleri semt pazarları kuruluyor. Buradan yöreye özgü el işleme ürünler, takılar, halı ve kilim gibi ürünlerin yanında bir çok farklı hediyelik ürün bulabilirsiniz. Belek'te aynı zamanda büyük alışveriş mekanları da mevcut.

Belek Festivaller

Nisan – Color Splash

Haziran – Belek Kültür ve Gastronomi Festivali

Temmuz Salsa Festivali