Seyahat Tutkunlarının Çok Seveceği 5 Film - Gezginler İçin Film Önerileri, Gezmeyi Sevenler Bu Filmlere Bayılacak


Gezmeyi seven seyahat tutkunları için 5 harika film önerisi hazırladık galerimizde. Galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altında IMDb puanlarının ve film özetlerinin olduğu seyahatsever için seçtiğimiz filmlerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Before Sunrise (Gün Doğmadan) - IMDb: 8,1

Before Sunrise (Gün Doğmadan) - IMDb: 8,1

Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine (Julie Delpy) ile Amerikalı Jesse (Ethan Hawke), Budapeşte – Viyana treninde bir çiftin kavgası ile tesadüfen tanışırlar. Jesse, Celine’e, ertesi gün uçağa bineceğini ancak parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyler ve Celine’in kendisine eşlik etmesini ister.


The Way Back (Özgürlük Yolu) - IMDb: 7,3

The Way Back (Özgürlük Yolu) - IMDb: 7,3

1940 senesinde Sovyet Rusya’ya ait olan Sibirya esir kampından kaçıp kışın ortasında Sibirya’dan Hindistan’a 6.000 kilometre yürüyen bir grup esirin hikayesi. Polonyalı genç Janusz, Amerikalı ve alaycı bir mühendis olan Bay Smith, Yugoslav bir muhasebeci olan Zoran ve dövmeli gangster Valka’dan oluşan bu ilginç gruba sonraları Irena isimli bir mülteci de dahil olur.


İnto The Wild (Özgürlük Yolu) - IMDb: 8,2

İnto The Wild (Özgürlük Yolu) - IMDb: 8,2

Okulunun parlak öğrencilerinden olan Christopher McCandless, 1990 senesinde mezun olmuş ve mezuniyet sonrasında biriktirdiği 24.000 doları bir vakfa bağışlayıp hayatının seyahatine çıkmaya hazırlanır.


Seven Years in Tibet (Tibet’te Yedi Yıl) - IMDb: 7,0

Seven Years in Tibet (Tibet’te Yedi Yıl) - IMDb: 7,0

Avusturyalı Heinrich Harrer, II. Dünya Savaşı yıllarında ülkesinden uzaklaşıp Himalayalar’a gider. Tibet yakınlarındaki yasak bölge Lhasa’ya varan Harrer’ın aklı daha hiç görmediği çocuğunda kalmıştır.


The Bucket List (Şimdi ya da Asla) - IMDb: 7,4

The Bucket List (Şimdi ya da Asla) - IMDb: 7,4

Oldukça zengin olan şirket sahibi Edward Cole (Jack Nicholson) ile işçi sınıfına ait araba tamircisi Carter Chambers’ın (Morgan Freeman) bambaşka dünyaların insanlarıdır. Yolları, bir hastane odasında kesişir. Aynı odayı paylaşan ikili ortak noktaları olduğunu anlarla: “Öbür tarafı boylamadan önce” hayatlarının kalan bölümünü hep yapmak istedikleri şeyleri yaparak geçirme isteği ve kendileriyle bilmedikleri bir barışma ihtiyacı.