Karavanıyla Görmedik Yer Bırakmayan Maceraperest Anthony ve Rebecca Çifti

Birçok insan dünyanın en nefes kesici manzaralarını çıplak gözle görmek ve o ortamda bulunmak ister. Hayatının geri kalanını buralarda geçirmek isteyen insanlar günlük hayatın stres ve angaryasından kurtulmayı hayal eder. Bu öyle herkese nasip olacak bir şey değildir, çünkü ciddi anlamda radikal kararlar alarak, kendi hayatınızda bir devrim gerçekleştirerek bunu gerçekleştirmeniz mümkün. 

Hayatının orta yerinde böyle bir devrime zemin hazırlayan Anthony & Rebecca çifti diğer birçok insanın aksine hayatlarını olabildiğince farklı renklerle donatmaya çalışıyor. Gezerek, görerek, yani yaşamak istedikleri şekilde yaşayarak…


Anthony ise karavanlarını aldıktan sonra ona bağımlı bir hale geldiklerini ve bundan son derece keyif aldıklarını ifade etti.


Gittikleri yerlerde cezbedici fotoğraflar elde eden maceracı Anthony & Rebecca çiftini Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.Bundan yaklaşık olarak on sene önce yollara düşen Anthony & Rebecca çifti, rutin hayatına asla dönüp bakmamacasına bir çizgi çekti ve çizginin ardına bakmadan karavanının gaz pedalına yüklendi.

Öyle bir yol aldılar ki, gördükleri yerlerin haddi hesabı yok ama her şeyden de önemlisi frene basıp araçlarını uzun bir süre durdurmayı planlamıyorlar.


Anthony (33) ve Rebecca (29) çifti adeta yirmili yaşlarını karavanlarında yeni yerler görerek geçirdi.


Şimdilerde sabit bir ülke veya şehirde durmadan Avrupa’yı karış karış dolaşan İngiliz Anthony & Rebecca çifti yolda olma fikrinden bir an için bile olsa sıkılmıyor.


Onlar için yola çıkmak demek görülecek yeni yerleri keşfetmek ve yeni maceralara doğru yol almak demek.


Maceracı çift bu süre zarfında karavanlarıyla Avustralya, Yeni Zelanda, Afrika ve Avrupa’da geçmedik yol, görmedik şehir bırakmadı.


Rebecca karavanda yaşamakla ilgili “nereye giderseniz gidin eviniz yanınızdadır ve evinizden uzaklaşmak gibi bir boşluğun içine düşmüyorsunuz” dedi.