Dünyada İnsanların En Mutlu Olduğu 10 Müthiş Ülke!

Yıllarca süren psikolojik, sosyolojik ve ekonomik araştırmalar sonucu ortaya çıkarılan dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı 10 ülkeyi sizin için galeride bir araya topladık. İleri butonuna tıklayın.

10. İsveç

10. İsveç


Karla kaplanmış ormanların arazisi, kuzey ışıklarının yanında müthiş yapıları ile meşhurdur.

Karla kaplanmış ormanların arazisi, kuzey ışıklarının yanında müthiş yapıları ile meşhurdur.


9. Avustralya

9. Avustralya


Avustralya’da görülecek her şeyi görmek için ömür yetmez diyenler var. Burada diğer kıtalarda göremeyeceğiniz müthiş görüntüler ile Büyük Bariyer Reefi yer alıyor.


8. Yeni Zelanda

8. Yeni Zelanda


‘Yüzüklerin Efendisi’ filmleri ile daha da ünlenen Yeni Zelanda’da yaşayan insan sayısı oldukça az, sadece 4.5 milyon. Konforlu bir yaşam sürmek çok ideal.


7. Hollanda

7. Hollanda


Hollanda, herkesin bisiklete bindiği, yel değirmenleri, tatlı küçük koyunlar, lalelerin olduğu rüzgar türbünlerinin yer aldığı harika bir ülkedir.


6. Kanada

6. Kanada


Kanada'nın neredeyse her yeri sanki bir fotoğraf stüdyosu!. Milli parkları, asma köprüleri, müthiş nehirleri, Niagara Şelaleleri her şey gerçekten müthiş.


5. Finlandiya

5. Finlandiya


Noel Baba'nın dünyaca tanındığı ve ünlendiği ülke. Doğası ve koşulları zorlu olsa da diğer ülkelerden o kadar farklı ve güzel ki...


4. Norveç

4. Norveç


Dünyanın en çok seyahat edilen ülkelerinden olan Norveç, kuzey ışıkları ve müthiş manzaraları ile dağcı sporcular başta olmak üzere oldukça popüler ülkelerden bir tanesi.


3. İzlanda

3. İzlanda


İzlanda'nın müthiş ve alışılmadık manzaraları sizi bir filmin içine sürüklüyor adeta.. Gerçekten çok etkileyici...


2. İsviçre

2. İsviçre


Kartpostalların canlandığı yerler, karlı dağ yamaçları insanlar için harika bir görsel şölen gibidir.. Bunun yanı sıra İsviçre Avrupa’nın en dağlık ülkesidir ve mutluluğun en önemli sebeplerinden birine İsviçre çikolatasına sahiptir.


1. Danimarka

1. Danimarka


Rengarenk müthiş binaları, oyuncak gibi görünen çiftlikleri, antik kaleleri, müthiş gölleri ve anlayışlı insanlar... Dünyanın en mutlu insanları Danimarka'da..!