Büyük İkramiyeyi Kazanınca Yaşama Hayali Kurulan 7 Ege Kasabası

Yılbaşı büyük ikramiyesini kazanınca tası tarağı toplayıp yerleşebileceğiniz 7 Ege kasabasını galeride bir araya topladık. 

1. Bodrum

1. Bodrum

Türkiye'nin en güzel ve popüler yerlerinden biri olan Bodrum son yıllarda özellikle büyük şehirlerden çok fazla göç almaya başladı. Müthiş doğası, dibi görünen denizi ,Yalıkavak, Bitez, Gümbet, Göltürkbükü, ve Turgutreis başta olmak üzere pek çok yerleşim yeriyle Bodrum çok başka bir yerde bulunuyor.


2. Akbük

2. Akbük

Aydın ili sınırlarında bulunan Akbük çok popüler Ege kasabalarından biri olmasa da, son yıllarda pek çok kişi tarafından keşfedilmeye başladı. Akbük'de Bodrum ve Çeşme gibi gürültülü ve enerjik bir hayat yok. Çok daha sakin ve dingin bir hayatı vardır.


3. Datça

3. Datça

Bu muhteşem kıyı ilçesi, Gökova ve Hisarönü körfezleri arasından geçip Ege Denizi'ne uzanıyor. Tarihçi Strabon da Datça için "Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası'na bırakır." demiş.


4. Dikili

4. Dikili

Tarihi M.Ö. 5000 yılında dek uzanan Dikili, İzmir'in kuzey tarafından yer alıyor. Huzur dolu, sessiz sakin bir hayat sürebileceğiniz Dikili'de şifalı kaplıca suları, mis gibi bir hava, muhteşem bir doğa ve tertemiz bir deniz size kucak açıyor...


5. Foça

5. Foça

İzmir'de yer alan Foça da aynı Akbük gibi sakinlikten hoşlanan doğa aşıkları için birebir güzellikte bir yer... Eski Foça ve Yeni Foça diye ikiye ayrılan Foça'da birbirinden güzel koylar ve plajlar yer alır.


6. Köyceğiz

6. Köyceğiz

Büyük ikramiye çıkınca tası tarağı toplayıp yaşamak isteyeceğiniz yerlerden biri de güzel Köyceğiz.. 4000 yıllık bir tarihi olan Köyceğiz, termal kaplıcaları, tarihi Kaunos antik kenti, tertemiz havası ve muhteşem denizi ile ziyaretçilerini büyülüyor.


7. Urla

7. Urla

M.Ö 4000'li yıllara kadar uzanan tarihi ile Urla, sabahları sizi zeytin ağaçlarıyla selamlıyor. Doğanın tarihle buluştuğu Urla'da üzüm bağlarına dalabilir, akşamları ise sakin ve keyifli balıkçılarda hoş bir yemek yiyebilirsiniz.