Tuhaf Yasaklarıyla Turistlerin Kafalarını Karıştıran 7 Ülke

Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin garip yasalarını sizler için araştırdık ve listeledik. Eğer bu ülkelere gitmeyi planlıyorsanız listedeki yasakları önceden bilmeniz işinize çok yarayacak.

Şayet siz de bu ülkelere gitmeyi planlıyorsanız listedeki yasakları önceden bilmeniz işinize çok yarayacak.

Şayet siz de bu ülkelere gitmeyi planlıyorsanız listedeki yasakları önceden bilmeniz işinize çok yarayacak.


Avustralya

Avustralya

⦁Kamuya açık yerlerde pazar günleri saat 12'den sonra pembe pantolon giymek yasaktır.
⦁Sadece lisanslı elektrikçilerin ampul değiştirmesine izin verilir. Aksi takdirde para cezası verilmektedir.

İngiltere

İngiltere

⦁Sokakta halı temizlemek kesinlikle yasak. Eğer halılarınızı sokakta yıkamak istiyorsanız sabah 8'e kadar işinizi halletmiş olmanız gerekmektedir.
⦁Polisin izni olmadan sokaklarda sabah 7 ile akşam 10 arasında sığır dolaştırmak kesinlikle yasaktır.
⦁Tren istasyonlarında öpüşmek yasak ve bu yüzden de her yerde öpüşmenin yasak olduğunu gösteren levhalar bulunmaktadır. Bu yasağın sebebi ise uzun süren kucaklaşmalardan dolayı trenlerin geç kalktığıdır.

İtalya

İtalya

⦁2008 yılından beri Venedik'teki San Marco Meydanı'nda güvercinleri beslemek yasaktır. Bunun sebebi ise güvercinlerin tarihi yapılara zarar veriyor olmasıdır. Aynı zamanda kuşlar ölümcül virüsler taşıdıkları için meydanda olmaları istenmemektedir.
⦁Venedik'e yakın Ereclea şehrinin kumsallarına insanların yürüyüş yapmalarına engel olduğu düşünüldüğü için kumdan kale yapmak yasaktır.
⦁Eboli şehrinde araba içerisinde öpüşmek yasaktır.
⦁Kapri Adası'nda ses çıkaran ayakkabılar ve terlikler giymek yasaktır.

Singapur

Singapur

Ülkede sakız satışı tamamen yasaktır ve ihlal edilmesi durumunda ağır para cezalarıyla karşılaşılmaktadır. Sadece tıbbi amaçlı sakızların satıldığı Singapur'da kesinlikle sakız çiğnememelisiniz.


Kanada

Kanada

Kanada yasalarına göre, pazartesiden cumaya saat sabah 6 ve akşam 6 arasında yapılan yayınların %35'nin yerli olması gerekmektedir.


Japonya

Japonya

2008 yılında Japonya'da bel bölgesinin genişliği 40 ile 74 yaşlarındaki erkeklerde 86 cm iken kadınlarda 90 cm olması gerektiği konusunda karara varılmıştır. Bunun sebebi ise ülkede obezite riskini en aza indirmenin istenmesidir. 2015 yılında ise belirlenen ölçülere uymayanlara ceza verilmeye başlanılmıştır.


Hindistan

Hindistan

Obeziteden bahsetmişken 2016 yılında Hindistan'ın Kerala eyaletinde yağ vergisi alınmaya başlanmıştır. Yağ vergisi hamburger, pizza, donut ve diğer yağlı fast food yiyeceklerden %14.5 olarak hesaplanmıştır.