Şimdi Robinson Crusoe Gibi Adada Yaşayan 80'lerin Milyonerinin Hikayesi

80'lerde Milyoner Olan Adam Şimdi Robinson Crusoe Gibi Adada Yaşıyor


Bir zamanlar yani 30 yıl önce oldukça zengin olan David Glasheen adındaki adamın oldukça ilginç bir yaşam öyküsü var. Şimdilerde Avustralya'da bir adada yaşayan adamın Robinson Crusoe'a dönme hikayesi sizlerle.

80 yıllarda Avustralya'nın milyonerleri arasında olan David Glasheen, 1987 senesinde borsada yaşanan krizde yaklaşık olarak 30 milyon TL kaybetti.


1997 senesinde ise Avustralya'nın doğu kıyısında bulunan tropikal bir ada olan Restoration adasına taşınmaya kara verdi ve buraya taşındı.


Bir arkadaşının tavsiyesi ile, başta 60 odalı lüks bir otel inşa etme planıyla adaya geldi. Glasheen, sahildeki küçük kulübede kız arkadaşıyla yaşamaya başladı.


Ancak sıcak su, banyo veya konforun olduğu herhangi bir şeyin olmadığı bu tropikal adada daha fazla dayanamadı kız arkadaşı geri döndü.


Bu arada adanın yerlisi olan Aborjinler, otelin yapılmasına şiddetle karşı çıktı. Bu David'in son planını da yıkmış oldu. Oteli yapamadı.


Bu son olay onun bir seçim yapmasını sağladı. David Glasheen tek bir mayoyu, takım elbiseye tercih etti ve kararını verdi. Adada yaşama kararı alan Glasheen derme çatma kulübesini 20 yıl içinde zamanla yeniledi.


Güneş panelleri kurarak internet bağlantısı getirdi.


Kendi yiyeceklerini kendisi yetiştiren Glasheen'in yanında ise hep onunla olan sevimli bir köpeği var. İsmi de Quasi.


İşte David Glasheen'in tropikal adadaki ilginç fotoğrafları...

İşte David Glasheen'in tropikal adadaki ilginç fotoğrafları...