Selfie Çektirmenin Yasak Olduğu 7 Ülke!

Son yıllarda hızla hayatımıza giren selfie çılgınlığı son sürat tüm dünyada yayılırken, bazı ülkelerde yer alan bazı yerlerde ise selfie ve fotoğraf çektirmek yasak! Bunun sebebi ise güvenlik ve insanların selfie çekerken maalesef hayatını kaybetmesi. Gün olur da dünyadaki bu yerlere giderseniz sakın selfie ve fotoğraf çekmeyin ve nerede olursanız olun dikkat edin!

Amsterdam – Van gogh

Amsterdam – Van gogh

Hollanda'nın Amsterdam kentinde bulunan müze çok fazla insanı ağırlıyor ve sanat eserlerinin önünde durup fotoğraf çektirenler yüzünden yoğunluk oluşuyor. Bu sebeple müzede fotoğraf çektirmek yasak.


Fransa – Garoupe plajı

Fransa – Garoupe plajı

Fransa'da yer alan bu plajda bazı insanların bikini ve mayo giymemelerinden dolayı özgürlüğe kısıtlama getirmemek adına selfie çektirmek yasak.


Hindistan - Bandstand Fort Denizi

Hindistan - Bandstand Fort Denizi

Bu denizde selfie çektirirken hayatını kaybeden kişilerin sayısı tam 19. Bu sebeple burada selfie çektirmek yasak.


Hindistan - Mumbai Sahili

Hindistan - Mumbai Sahili

Hindistan'ın Mumbai isimli kentinde selfie çekerken ölenlerin sayısı arttığı için, selfie çekenlere 1200 rupi (50 TL) para cezası konuldu.


İranlı Futbolcular

İranlı Futbolcular

İranlı kadınlar, İranlı futbolcular ile fotoğraf ve selfie çektiremiyorlar. Bunun sebebi ise İranlı futbolcuların İslam dinine uygun giyinmemeleri.


İspanya – Pomplono boğa koşusu

İspanya – Pomplono boğa koşusu

2014 yılından itibaren koşuda fotoğraf çekenlere ağır para cezaları kesiliyor.


Vatikan – Sistina şapeli

Vatikan – Sistina şapeli

Yılda milyonlarca ziyaretçi kabul eden Sistina Şapeli'nin tavan kısmında ünlü sanatçı Michalengelo'nun Tanrının Eli isimli çalışması yer alır ve fotoğraf çektirmek yasaktır.