Otele Köpeğini Getirmek İsteyen Adama Otel Müdürünün Verdiği Cevap Harika Oldu


Köpek veya kedi besleyen hemen hemen herkes bilir ki hayvanlarını restoran veya otel gibi yerlere götürmek epey zordur. Bu tür mekânlarda evcil hayvanların etrafı pisleteceğine inanılarak hayvanların girmesine izin vermezler. Çoğu zaman bu doğru olsa da bazı hayvanlar eğitimli olabiliyorlar.

Geçen gün bu olaya farklı bir bakış açısından bakmanızı sağlayacak hikâyeye denk geldim. Otelde kalacak olan adam köpeğini otele sokamayacağı için endişeleniyor. Köpeğini yanında getirmek istiyor ancak otel yönetiminin izin vermemesinden korkuyor.

Adam, otel rezervasyonu yaptırmadan hemen önce otele köpeğini getirip getiremeyeceğine dair bir mail atıyor. Hikâyenin gerçekte yaşanıp yaşanmadığını kesin olarak bilmemekle beraber otel sahibinin adama verdiği yanıtı çok takdir ettim.

Bir adam Midwest adlı küçük yerleşim birimindeki mütevazı bir otele köpeğini getirip getiremeyeceğini soran bir elektronik posta yolladı. İşte yazdığı mesaj:

“Değerli Otel Müdürü,

Köpeğim en iyi arkadaşım ve yıllardır hep yanımda. Otelinizde kalmak istiyorum ve eğer köpeğimi yanımda getirebilirsem harika olacak.”

Otel müdürü ise hemen şöyle bir yanıt verdi:

“Yıllardır bu oteli işletiyorum. Hiçbir zaman bir köpeğin havlu, çarşaf veya tablo çaldığına tanık olmadım. Hiçbir zaman gecenin köründe otele sarhoş olarak gelen bir köpekle ilgilenmek zorunda kalmadım. Yine hiçbir zaman ödeme yapmadan otelden kaçan bir köpek görmedim. Köpeğiniz tabii ki de otelimizde kalabilir. Eğer köpeğiniz de onaylarsa siz de otelde kalabilirsiniz.”

Otel müdürünün yanıtının harika olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.