Müdür Çocuklarını Tatile Götüren Babaya Kızınca Baba Ona Müthiş Bir Cevap Verdi

Çocuklarını Tatile Götüren Babanın Müdüre Cevabı


Michael Rossi isimli baba Boston Maratonu'na katılmak için çocuklarını da yanına alarak ailesiyle tatile çıktı. Çocuklarının bu tatili boş geçirmemelerini sağlayan baba, çocukların okula gelmemesine kızan müdüre ders niteliğinde bir cevap verdi! 

Michael Rossi adlı baba Boston Maratonu'na katılmak istiyordu, ama buraya tek başına gitmek istemiyordu. Ailesini de yanında götürmek istediği için çocuklarını da yanına aldı ailesiyle 3 günlük bir tatile çıktı.


Tatil sırasında gittikleri yerlerde durup Amerikan tarihi hakkında uzun uzun çocuklarına bilgi veren bana böylece onlara bir nevi tarih dersi vermiş oldu. Ancak okul müdürü yine de çocukların okula gelmemelerini hoş karşılamadı ve anne ve babaya bu düşüncelerini bildiren bir mektup gönderdi.


Müdürün yazdıkları şöyleydi:
Değerli Bay ve Bayan Rossi,
Ailecek tatile gittiğini biliyorum. Her ne kadar tatil esnasında sosyal aktivitelerde yer alsalar da Abington İlkokulu öğrencilerin tatil nedeniyle okuldan uzak kalmalarını onaylamaz. Tatilin yersiz olduğuna veya ailecek gidilen eğitici tatilin önemini yargılamak okul yönetimine düşmez elbette. Çocuklarınızın okula gelmedikleri gün özürsüz olarak sayılacak. Çocukların devamsızlık sorunu olması halinde, okul yönetimi inisiyatif göstermeyecektir.

Değerli müdüre hanım,
Çocuklarımızın eğitimi hakkında endişelerinizi anlıyorum. Boston’daki beş günlük tatil boyunca çocukların okuldaki bir yıllık eğitimden daha fazla şey öğrendiklerini dürüstçe söyleyebilirim.
Çocuklarımız hayatlarında bir kere tecrübe edecekleri türden bir tatil geçirdiler. Bunları kitaplarda ve sınıfta öğrenmek mümkün değil.
Üç gün boyunca çocuklarımız derslerini kaçırmış olabilirler. Ancak bağlılığı, sevgiyi, sabrı, zorlukları, belli bir şehre ait olmanın hissettirdiği gururu, vatanseverliği, Amerikan tarihini ve fiziksel eğitimi öğrendiler.

Babalarının karşılaştıkları zorlukların üstünden gelmesini ön sıradan izlediler.
Binlerce insanla beraber aynı duyguyu ve heyecanı paylaşmanın hazzını yaşadılar.
Sınıfta öğrenemeyecekleri şeyler öğrendiler.