Köyceğiz Gezi Rehberi

Köyceğiz'de gezilecek yerleri ve Köyceğiz'in tarihi mekanlarını merak eden okuyucularımız için, Köyceğiz'de ne yenir, Köyceğiz'den ne alınır gibi tüm bilgileri öğrenebileceğiniz Köyceğiz gezi rehberini sizin için hazırladık.

Köyceğiz Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Köyceğiz beldesi, Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan Köyceğiz Gölü çevresinde kuruludur. Gölün üzerinde Hapisane Adası adlı küçük bir ada vardır. Dalaman Havalimanı'na 35 kilometre uzaklıktadır. Köyceğiz, Rize'den sonra Türkiye'nin en çok yağış alan bölgesi ünvanını taşıyor.

Köyceğiz Nerededir?

Muğla iline bağlı olan ve Marmaris'in 55 km. Kuzeyinde yer alan Köyceğiz ilçesi, ünlü Köyceğiz Gölü çevresinde kurulmuştur.

Köyceğiz'e Nasıl Gidilir?

Köyceğiz, Marmaris'e 55 km. Mesafededir ve Marmaris'ten düzenli olarak Köyceğiz'e otobüs bulabilirsiniz.

Köyceğiz'de Nerede Kalınır?

Köyceğiz'de konaklama seçenekleri oldukça çeşitli. Sultaniye ve Ekincik Koyu'nda konaklayacak birçok pansiyon ve otel bulabilirsiniz. Bu seçeneklere tercihe göre hem deniz ve göl kenarında, hem de orman ve doğa içinde konaklama seçenekleri dahildir.

Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz ilcesi sınırlarında bulunan Ekincik istikametinde olan millattan önceki dönemlere ait, Roma döneminden itibaren hizmet veren tariki Sultaiye Kaplıcaları'nın ve çamur banyolarının, hastalıkları tedavi etme özelliği bulunur. Köyceğiniz'in Akdeniz kıyısında bulunan Ekincik Koyu Halk Plajı.

Tarihi eserleri görmekten hoşlananlar için Kaunos Antik Kenti biçilmiş kaftan! Köyceğiz Çarşısı gezilmesi gereken yerlerden. Kenarında birçok restoran bulunan Yuvarlak Çayı , Ağla Yaylası, Kartal Gölü, Kazancı piknik alanı.

 Köyceğiz'de Ne Yenir

Köyceğiz'de Tuana Cafe'de serpme doğal köy kahvaltısı yiyebilirsiniz. Yuvarlak Çayı etrafındaki birçok restoranda damak tadınıza uygun lezzeti bulabilirsiniz. Ayrıca her türlü otla hazırlanan nefis mezeleri tatmalısınız. Kefal başta olmk üzere birçok balığın tadına bakabilirsiniz.

Köyceğiz Gece Hayatı

Köyceğiz'de Bodrum ve Marmaris gibi canlı bir gece hayatı hayal etmeyin. Genel olarak sakin ve sessizdir. Doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için idealdir.

Köyceğiz'de Alışveriş

Birçok hastalığa iyi gelen sığla ağaçları yağı burada üretiliyor. Köyceğiz çarşıda pek çok dükkan bulunuyor. Bu dükkanlardan hediyelik eşyalar, seramik figürler, süs eşyaları ve otantik takılar alabilirsiniz.

Haftanın bazı günleri kurulan semt pazarından taze meyve ve sebze alabilir, bökgede yapılan salça, reçel ya da kurutulmuş kekik alabilirsiniz. Ayrıca el işlemesi örtü, dantel ve kıyafetleri satın alabilirsiniz.

Köyceğiz Faydalı Bilgiler

Köyceğiz'de bisiklete binin ya da yürüyüş yapıp kendinizi doğaya bırakarak, hem huzurlu hem de keyifli bir yolculuğa çıkın.