Hafta Sonu Gidilebilecek İstanbul’a Yakın Yerler

İstanbul'a Yakın Gezi Yerleri, İstanbul'a Yakın 10 Gezi Mekanı


Hafta sonu ya da 1-2 günlük tatil günlerinde fazla uzağa gitmek istemeyenler için İstanbul'a yakın yerleri galerimizde sizin için derledik.  İstanbul'a çok uzak olmayan tatil ve dinlenme yerlerini görebilir ve buna göre planınızı yapabilirsiniz.

Adalar

Adalar

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada,Burgazada'ya Kabataş, Kadıköy ve Bostancı`dan devamlı vapur ve deniz otobüsleri bulunur.


Adalar

Adalar

Adalar hafta sonunda oldukça kalabalık oluyor. Hafta içi gitmek için ideal.


Ağva

Ağva

İstanbul`a 100 km uzaklıkta ta olan Ağva'nın kumsalı, koyları, kayalıkları ve orman ile iç içe görüntüsü mükemmeldir.


Şile

Şile

Baharda plajlar oldukça sakindir. Ama dalgalı olan denizine dikkat etmeniz gerekiyor.


Poyrazköy

Poyrazköy

Boğaz`dan Karadeniz`e çıkışında harika bir manzaraya sahip olan bölgedir. Bir balıkçı köyü olan Poyrazköy, restoranları ve manzarası sebebiyle tercih edilebilir.


Sapanca

Sapanca

İstanbul`a 100 km mesafese olan bir harika bir manzaraya sahip yer de Sapanca Gölü. Yeşilin değişik tonlarını Sapanca'da görmeniz mümkün.


Maşukiye

Maşukiye

Maşukiye, doğa ve yeşil ile başbaşa kalmak isteyenlerin merkezi olmuştur. İstanbul'a uzaklığı ise yalnızca 100 km.


Polonezköy

Polonezköy

Polenezköy, yeşilin her tonunun hakim olduğu doğası, kır restoranları, butik otelleri ile seçilebilir yerler arasında. Ancak hafta sonları bazen kalabalık olabiliyor.


Garipçe

Garipçe

Garipçe, Rumelikavağı ile Rumeli Feneri`nin arasında yer alan, balıkçılıkla geçimini sağlayan küçük ve sevimli bir balıkçı köyü.


Riva

Riva

Riva İstanbul`a 25 km uzaklıkta bulunur. Şehrin gürültüsünden uzak, doğayla baş başa, keyifli bir yemek, yemyeşil doğanın içinde keyifli anlar geçirebileceğiniz bir yerdir.


Anadolu Feneri

Anadolu Feneri

Karadeniz kıyısına indiğiniz zaman doğa ve manzarası harikadır, piknik alanları piknik için idealdir. Anadolu Feneri dalgakıranı içinde yer alan balık restoranlarında harika deniz ürünleri yenebilir.