Evini Satınca Her Gece First Class Uçup Uçakta Uyuyan Gezgin: Ben Schlappig

Ben Schlappig isimli gezgin bir yerde en fazla 3 saat kalabiliyor ve günün 4 saatini mutlaka uçakta geçiriyor ve Fist Class uçuyor! Hayatı seyahat etmekle geçince evini satan çılgın gezginin ilginç hikayesini galerimizde derledik.

Schlappig günün en az 4 saati bir uçakta geçirmeye alışmış. Haftada ise en az 1 yabancı ülkeye uçuyor. Bir yerde ise en fazla 3 gün kalabiliyor. Yılda ise uçtuğu uzaklık mili tam 400 bin mil!


27 yaşına basan gezginin bir evi bulunmuoyr. Uçaklar artık onun evi olmuş. E tabi hep 'first class' bölümünde uçuyor...


First class uçuşları sırasında ve kaldığı otellerde uyuyan Schlapping, Seattle'da bulunan evini boşaltıp gönüllü olarak bir evsize bağışlamış.


Schlappig'in nasıl bu kadar çok seyahat ediyor diyenler için cevap yine seyahat etmek olarak verilebilir. Genç adam uçuş kartlarıyla uçuyor. Ve bunlara uçuşlardan mil kazanıyor ve bu millerle de yeniden ve yeniden uçuyor.


Gezilerinde çektiği fotoğrafları da Instagram hesabından takipçileriyle paylaşıyor.


Ben Schlappig'in Instagram'da 80 bini aşkın takipçisi bulunuyor.


Uçuş sırasında uçakta verilen yemekler, yapılan ikramlar, koltukların rahat olup olmadığı, diz boşluğunun kafi olup olmadığı gibi uçakla seyahat edenlerin ilgilendiği pek çok konuyu hesabından yorumluyor ve seyahat tutkunlarına tavsiyelerde bulunuyor.


Schlappig aynı zamanda havayollarının sattığı kampanyalı indirimli biletleri de takip ediyor.


One Mile at a Time ismindeki blogundan ve Instagram hesabından fotoğraflar paylaşan Schlappig birçok ünlüden daha fazla takipçi sayısına sahip.


Kendisini tam zamanlı gezgin olarak anlatan Schlappig yılda tam 643 bin kilometre uçuyor.