Eski Bir Okul Servisini, Dört Çocukla Yaşanabilecek Mobil Bir Eve Dönüştüren Çift

Mobil yaşam alternatiflerinin tüm dünyada hızla çeşitlendiği şu günlerde, karşımıza sık sık ilham verici ve seyyar yaşam alanları çıkıyor. Amerika’da yaşayan bir çiftin eski bir okul servisini dönüştürerek yarattığı ev de onlardan biri. 

Amerika’da yaşayan bir çiftin eski bir okul servisini dönüştürerek yarattığı ev de onlardan biri.

Amerika’da yaşayan bir çiftin eski bir okul servisini dönüştürerek yarattığı ev de onlardan biri.


Gabriel ve Debbie Mayes çifti, dört çocukla beraber daha sade bir yaşam formülünü hayata geçirmeye karar verince eski bir okul servisini satın almış.


Başlangıçta hayli kirli ve pas içinde olan bu aracı altı kişinin yaşayacağı bir eve dönüştürmek elbette kolay olmamış. Önce otobüsün sunduğu 23 metrekarelik alan, tüm koltuklardan ve kirden tamamen arındırılmış.


Sonuç? Sonuç gerçekten harika. Mayes ailesi mobil bir ev olarak yaratılabilecek en ferah mekanlardan birini yaratmış. Bunda dekorasyonda kullandıkları açık renkler ve alanı verimli kullanmak üzere geliştirdikleri fikirler hayli etkili olmuş.


Mayes çifti, gündelik aktivitelerini sürdürdükleri mekanı yatakların olduğu bölümden ayırmış. Bu ayrımın olduğu yere de L şeklinde bir mutfak yapmışlar.


Otobüsün en arkasına ebeveynlerin yatağını, onun önüne dört çocuğun yatabileceği iki ranzayı yerleştirmişler.


Ardından alanı maksimum verimle kullanmak üzere bir plan çizilmiş ve aylar sürecek dönüşüm süreci başlamış.


Beraber zaman geçirdikleri ortak alanı ise otobüsün ön tarafına konumlandırmışlar. Saklama alanları ise otobüsün her yerine zekice yerleştirilmiş.


Bu otobüs-ev, çocukların okul döneminde California’da duruyor.

Bu otobüs-ev, çocukların okul döneminde California’da duruyor.