Cem Sertesen adındaki belgesel film yapımcısı, Nuh'un Gemisi'nin kalıntılarının Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde yer aldığını iddia etti ve "Yer altı radar görüntülerinde gemi gövdesi görüldüğü bütün çıplaklığıyla kanıtlandı." diye ekledi. 
42'nci Turizm Haftası etkinlikleri sebebiyle Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen "Nuh'un Gemisi" isimli konferansa katıldı.
Sertesen, konferans sonrasında kaydettiği açıklamada, Nuh'un Gemisi'nin kalıntılarının Doğubayazıt'ta yer aldığını söyleyerek, "İnsanlık tarihinin en büyük efsanesi olan Nuh'un Gemisi ile yalnız bizler değil, dünyanın dört bir yanından insanlar ilgileniyor. Avrupalısı, Asyalısı, Amerikalısı, herkes Nuh'un Gemisi'nin Türkiye'nin doğusunda olduğunu kabul ediyor ve bulunduğu şehir de işte Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi." diye devam etti.
1995 senesinde kalıntıyı gördüğü zaman, dünyanın ilgisini çekebilmek için belgesel yapmaya karar verdiğini söyleyen Sertesen, "Nuh'un Gemisi'ni İlhan Durupınar keşfetti, Ara Güler ilk fotoğraflarını çekti ve 1985 yılında Doç. Dr. Salih Bayraktutan ilk bilimsel araştırmayı yaptı. Haftalar süren çalışmanın sonunda alınan yer altı radar görüntülerinde gemi gövdesi görüldüğü bütün çıplaklığıyla kanıtlandı. Konuyla ilgili hazırlanan rapor, dönemin başbakanlığına verildi. Raporun final cümlesinde geçen yazıda İngilizce olarak, 'Evet bu bir gemi oluşumu izidir. Gövdeyi gördük ve bir an önce bölgede arkeolojik çalışmalar başlatılmalı' şeklinde bir ifade yer alıyordu." dedi.